Dla Planety

Zmiana klimatu jest faktem i odnosi się do długoterminowych zmian temperatur i wzorców pogodowych. Zmiany te mogą być naturalne, na przykład spowodowane zmianami w cyklu słonecznym. Jednak od XIX wieku główną przyczyną zmiany klimatu jest działalność człowieka, głównie ze względu na spalanie paliw kopalnych, takich jak węgiel, ropa naftowa i gaz.
Nauka mówi nam, że następna dekada ma kluczowe znaczenie dla rozwiązania kryzysu klimatycznego. Według W raporcie ONZ dotyczącym luki emisyjnej globalne emisje muszą zmniejszyć się o połowę już do 2030 r., a ponadto emisje należy zrównoważyć o tyle, ile zostały wyemitowane, aby do 2050 r. spaść do zera (tzw. „zero netto”). Wiemy To globalne emisje muszą spadać o 7,6% rocznie na następną dekadę, aby osiągnąć paryski cel wynoszący 1,5°C.

Aby przejść do świata neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla/zero netto, konieczna jest transformacja energetyczna, w ramach której
Niskoemisyjne i odnawialne źródła energii wyprzedzają źródła emisyjne. Do tego czasu musimy polegać na licznych środkach (niektóre bardziej skuteczne niż inne), w tym kompensowaniu emisji dwutlenku węgla.

Strategią nigdy nie powinno być poleganie wyłącznie na kompensacjach emisji dwutlenku węgla. Dlatego skupiamy się na tym, jak możemy zminimalizować naszą emisję, zwiększając efektywność i wykorzystując energię odnawialną bezpośrednio ze źródła (słonecznego i wiatrowego). Dopiero po wyczerpaniu tych opcji zajmiemy się wykorzystaniem przesunięć.

Łagodzenie zmian klimatycznych wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ nr 7 – Niedrogie i
Czysta Energia i #13 – Działania klimatyczne.

zielony, energia, (3d, renderowanie)

Co robimy.

  1. Opakowanie nadające się do recyklingu.

    Recykling i odpowiedzialne gospodarowanie odpadami mogą drastycznie pomóc. Sposób, w jaki gospodarujemy odpadami, ma poważny wpływ na zmianę klimatu.

  2. Wybieraj zrównoważonych dostawców.

    Podejmowanie mądrzejszych decyzji zakupowych i współpraca ze zrównoważonymi dostawcami gwarantuje, że zrównoważony rozwój pozostaje priorytetem w całym łańcuchu dostaw.

  3. Minimalizuj podróże służbowe.

    Podróże służbowe są dla przedsiębiorstw jednym z głównych czynników generujących emisję związaną z działalnością człowieka. Rozumiemy negatywny wpływ podróży służbowych na środowisko, dlatego wybraliśmy technologię wideokonferencji, która ułatwiła niż kiedykolwiek łączenie klientów i współpracowników na całym świecie.

  4. Zwiększaj świadomość pracowników na temat zmian klimatycznych.

    Edukowanie pracowników na temat wpływu ich działań na środowisko.
  1. Zmniejszenie zużycia energii.

    Dbamy o to, aby nasze urządzenia były energooszczędne. Zaplanowaliśmy instalację oświetlenia LED w biurach i magazynie. Odłączanie urządzeń, gdy nie są używane. Zachęcanie pracowników, aby wyłączali monitory i komputery z gniazdka, gdy wychodzą i unikali stanu czuwania. Zoptymalizuj jasność monitorów. Aktywuj ustawienia oszczędzania energii na komputerach i laptopach dla wszystkich pracowników.
wiele,ręce,osoba,trzymając,ziemia,na,zielonym,tle

Nasze cele

Do końca 2024 roku w naszych biurach i magazynie zamontowane zostanie oświetlenie LED.
Do końca 2026 roku montaż paneli fotowoltaicznych i magazynów energii.
Do końca 2024 roku korzystając wyłącznie z Logistyki Zintegrowanej.