6 powodów, dla których przejście na wegańskie produkty kosmetyczne to świetny pomysł

6 Reasons Why Switching to Vegan Beauty Products is a Great Idea

Czy próbujesz przejść na weganizm? Przepraszam, że jeszcze bardziej utrudniam sprawę, ale musisz zdać sobie sprawę, że weganie monitorują nie tylko żywność, którą spożywają i ubrania, które noszą, ale także produkty kosmetyczne i akcesoria do makijażu, których używają na co dzień.

Wegańskie produkty kosmetyczne Króliczek
Zdjęcie dzięki uprzejmości – salon.com

Jeśli zdecydowałeś się przejść na wegańskie kosmetyki, zdecydowałeś się wesprzeć niesamowitą sprawę, a teraz możesz wybierać zdrowsze i bezpieczniejsze produkty dla swojej skóry. Jeśli nadal potrzebujesz bardziej przekonującego przekonania, założę się, że wystarczą następujące powody

Korzyści ze stosowania Wegańskich Kosmetyków

  • Będziesz unikać produktów ubocznych martwych zwierząt – wybierając wegańskie produkty kosmetyczne, z pewnością unikniesz kontaktu produktów ubocznych martwych zwierząt ze swoją delikatną skórą. Te produkty uboczne obejmują między innymi kwas moczowy ekstrahowany od krów, ekstrakty z martwych owadów, wosk pszczeli i co nie!
  • Produkty wegańskie lepiej nadają się do skóry wrażliwej – pod względem wydajności wegańskie produkty kosmetyczne są uważane za lepsze, ponieważ zawierają mniej składników.
wegańska skóra wrażliwa na piękno
Zdjęcie dzięki uprzejmości – www.makeupstudio.in

Kosmetyki te są produkowane z kilku składników, z których wszystkie uzyskały pozytywny wynik testów pod kątem wywoływania korzyści zdrowotnych.

  • Będziesz unikać produktów testowanych na zwierzętach – wegańskie produkty kosmetyczne nigdy nie są testowane na zwierzętach, dlatego są w 100% wolne od okrucieństwa.

wegańska peta

W celu wytworzenia tych produktów nie zabija się ani nie oślepia wiewiórek, norek, królików ani szczurów

  • Opakowanie też jest ważne – wegańskie kosmetyki i akcesoria dostarczane są w opakowaniach wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Marki wegańskie są niezwykle ostrożne w kwestii projektów i materiałów opakowań.
wegańskie opakowanie
Zdjęcie dzięki uprzejmości – www.ecopack.co.za

Ważne, aby zarówno Twój produkt, jak i jego opakowanie były w pełni ekologiczne.

  • Czy produkty wegańskie są drogie? – Teraz pewnie zastanawiasz się, czy w kosmetykach wegańskich wszystko jest takie wspaniałe, to dlaczego ludzie w ogóle kupują produkty niewegańskie. „Pieniądze” to odpowiedź, której szukasz. Produkty wegańskie są stosunkowo drogie.
wegańskie tanie
Zdjęcie dzięki uprzejmości – www.torange.us

Ale kiedy otrzymujesz tak imponujący bukiet korzyści kosmetycznych i zdrowotnych, czy naprawdę miałbyś coś przeciwko wydaniu kilku dodatkowych dolarów? Dodatkowo, jeśli chodzi o wegańskie akcesoria do makijażu, są one zawsze tańsze w porównaniu do ich naturalnych/niewegańskich odpowiedników.

  • Różnorodności nie brakuje – coraz więcej marek kosmetycznych wybiera ścieżkę weganizmu.
wegańskie kosmetyki
Zdjęcie dzięki uprzejmości – imgarcade.com

Pomyśl o dowolnym produkcie do makijażu lub akcesorium, a znajdziesz co najmniej pięćdziesiąt różnych marek sprzedających jego wegańską wersję.

Szukaj marek Cruelty Free i Vegan na PETA.org

Czy zatem przejdziesz na wegańskie produkty kosmetyczne? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. Zapisz się do naszego newslettera lub daj znać innym, udostępniając poniższe informacje w mediach społecznościowych.
Tweetnij to teraz!

Powrót do blogu