Znaczenie czyszczenia pędzli do makijażu

The Importance of Cleaning Your Make Up Brushes
W czasach, gdy bardziej niż kiedykolwiek zdajemy sobie sprawę, że kluczowa jest zwiększona higiena, chcieliśmy przypomnieć naszym wspaniałym klientom, jak najlepiej zapewnić, że codzienny makijaż pozostanie tak higieniczny, jak to tylko możliwe.

Postępuj zgodnie z poniższą procedurą. Zalecamy wykonywanie tej czynności co najmniej raz na dwa tygodnie przy użyciu domowych narzędzi do makijażu.

To idealny moment na wyczyszczenie kosmetyczki – włóż ją do delikatnego prania w pralce, a jeśli nie jest to możliwe, przetrzyj dokładnie wnętrze i zewnątrz chusteczkami antybakteryjnymi.

Jak zawsze, nie udostępniaj nikomu swoich pędzli/narzędzi do makijażu, nawet swojej najlepszej przyjaciółce.

Uważajcie na makijaż w środkach transportu publicznego – nie widać tych małych zarazków latających wokół wagonu.

Jeśli cierpisz na jakąkolwiek chorobę, absolutną koniecznością jest nie tylko regularne i dokładne czyszczenie pędzli do makijażu, ale także zaopatrzenie się w alkohol izopropylowy do czyszczenia produktów. Możesz kupić w Internecie produkty antybakteryjne w sprayu, których możesz użyć zarówno na produktach kremowych, jak i proszkowych, aby zapewnić ich jak największą higienę. Jest rzeczą oczywistą, że jeśli miałeś jakąkolwiek infekcję oczu, musisz wyrzucić tusz do rzęs i eyeliner i skorzystać z okazji, aby kupić nowe, błyszczące produkty.

Wreszcie, jeśli izolujesz się w domu, skorzystaj z okazji, aby pozwolić swojej skórze oddychać i odpocząć od makijażu całej twarzy. Jednak wszyscy wiemy, że odrobina brwi, tusz do rzęs i ulubiony błyszczyk to doskonały sposób na poprawę makijażu.

Kto powiedział, że nie możesz nosić jaskrawoczerwonych ust, będąc jeszcze w piżamie?

Masz swój codzienny rytuał makijażu, ale czy masz regularne czyszczenie pędzli? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest regularne czyszczenie pędzli. Jeśli pozwolisz, aby makijaż gromadził się na pędzlach, może to prowadzić do poważnych problemów z higieną, a także może mieć wpływ na jakość aplikacji makijażu. Oto kilka najważniejszych powodów, dla których warto regularnie czyścić pędzle do makijażu.

Twoje szczoteczki gromadzą bakterie, gdy nie są czyste.

Jeśli nie myjesz pędzli, w naturalny sposób gromadzą się na nich bakterie i brud z otaczającego ich środowiska. Brudna szczoteczka jest doskonałą pożywką dla nieprzyjemnych bakterii, które mogą zaostrzyć trądzik i inne choroby skóry. Aby zdusić rozwój bakterii w zarodku, należy bardzo regularnie myć pędzle.

Brudny pędzel znacznie bardziej podrażnia skórę.

Jeśli nie umyjesz pędzli, pokryją się one makijażem. Kiedy tak się stanie, pędzel nie będzie już tak miękki i elastyczny, jak przy pierwszym zakupie. Sklejony makijaż sprawia, że ​​pędzle są bardziej szorstkie na skórze, a także znacznie utrudniają skuteczne wykonanie makijażu. Kiedy stale pocierasz twarz brudnymi pędzlami w celu wykonania makijażu, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że odczujesz nieprzyjemne zaczerwienienie i podrażnienie. Kiedy Twoje pędzle będą czyste, będziesz mogła cieszyć się ich miękkością i luksusem oraz efektywniejszym wykonaniem makijażu.

Brudne pędzle utrudniają wykonanie wymarzonego makijażu.

Mieszanie to jeden z najważniejszych kroków w uzyskaniu pięknego makijażu, ale bardzo trudno jest je prawidłowo rozmieszać, jeśli nie czyściłeś pędzli przez długi czas. Kiedy na pędzlach nałoży się makijaż, nie odzwierciedlisz prawdziwego koloru produktu, którego używasz, w związku z czym otrzymasz odcień będący mieszanką wszystkich pozostałości, które już znajdują się na pędzlach. Twój makijaż również nie będzie nakładał się tak gładko, jak tego oczekiwałeś, i możesz uzyskać smugi, z których nie będziesz szczególnie zadowolony. Czyste pędzle znacznie ułatwią osiągnięcie nieskazitelnego wyglądu, jaki widziałeś w czasopismach lub tutorialach na YouTube. Wypróbuj miękkie pędzle do makijażu Nanshy, które ułatwią aplikację makijażu.

Brudne pędzle mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Oprócz opisanych już tutaj potencjalnych problemów z pielęgnacją skóry, brudne pędzle do makijażu mogą również wpływać na zdrowie wewnętrzne. Brudne pędzle w rzeczywistości znacznie zwiększają ryzyko złapania infekcji wirusowej, szczególnie jeśli dzielisz się nimi z innymi (kolejny poważny problem związany z makijażem). Brudne szczotki są po prostu znacznie bardziej podatne na gromadzenie bakterii, brudu, a nawet martwych komórek skóry w ich ogólnym środowisku, co z czasem zagraża Twojemu zdrowiu.

Brudne pędzle mogą zanieczyścić makijaż.

Kiedy szczoteczka leży przez dłuższy czas nieczyszczona, gromadzą się na niej bakterie i brud. Następnie, gdy zanurzysz pędzel w ulubionym różu lub cieniu do powiek, bakterie dostaną się do produktu do makijażu. Gdy bakterie znajdą się w produkcie do makijażu, prawdopodobnie będą rosły w bardzo szybkim tempie, ponieważ ciemne i wilgotne środowisko miejsc przechowywania kosmetyków to miejsce, w którym bakterie mogą bardzo łatwo się rozmnażać. Jest to nie tylko bardzo niebezpieczne dla skóry, jeśli będziesz nadal używać tego produktu, ale oznacza również, że produkt ulegnie znacznie szybszemu zniszczeniu.

Należy również pamiętać, że produkty do pielęgnacji skóry i makijażu należy zawsze wyrzucić po pewnym czasie, ponieważ mają one bardzo ograniczoną żywotność. Produkty w proszku, takie jak róż i cienie do powiek, mogą trwać nawet dwa lata, podczas gdy produkty płynne, takie jak szminka i środek czyszczący, działają krócej niż rok. Tusz do rzęs i płynny eyeliner są zazwyczaj ważne tylko przez trzy miesiące. Wiedza o tym, kiedy pozbyć się tych produktów, powinna mieć wpływ na ogólną strategię utrzymania makijażu w czystości i zdrowiu.

Czyszczenie szczotek wydłuża ich żywotność.

Pędzle to inwestycja, dlatego ważne jest, aby o nie dbać, aby jak najlepiej wykorzystać wydane pieniądze. Czyszcząc pędzle, masz pewność, że zachowają swoją jakość i nie ulegną wygięciu ani uszkodzeniu przez osadzający się makijaż. Jeśli nie pamiętasz o ich wyczyszczeniu, pomocne może się okazać zakup płynu do czyszczenia pędzli jednocześnie z zakupem pędzli. Jeśli środek do czyszczenia szczotek stanowi część Twojej inwestycji finansowej, znacznie chętniej z niego skorzystasz.

Jak dbać o pędzle

Regularne mycie pędzli może wydawać się trudne, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, ale w rzeczywistości jest całkiem proste. Kiedy już uczynisz to częścią swojej regularnej rutyny, będziesz się zastanawiać, dlaczego nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Na początek musisz znaleźć odpowiednie mydło.

Nanshy oferuje zarówno wysokiej jakości szorowarkę do pędzli, jak i mydło czyszczące zaprojektowane specjalnie do pędzli i gąbek do makijażu. Włóż pędzle w mydło, delikatnie poruszając włosiem w różnych kierunkach, tak aby mydło całkowicie wniknęło w każde włosie ze wszystkich stron. Następnie zanurz pędzel pod letnią wodą. Delikatnie wyciśnij palcami mydło i wodę ze szczoteczki. Wprowadź pędzel pod wodę, aż wypłynie całe mydło i makijaż, a następnie delikatnie dociśnij włosie pędzla do siebie, aż wypłynie cały nadmiar wody. Być może będziesz musiał powtórzyć ten proces więcej niż raz, aby usunąć cały makijaż, jeśli z czasem naprawdę się skleja.

Po umyciu pędzli zmień ich kształt palcami, a następnie pozostaw je na czystej myjce do wyschnięcia. Upewnij się, że trzymasz je w chłodnym i suchym miejscu, gdzie ryzyko rozwoju bakterii jest mniejsze. Jeśli robisz to wieczorem, powinny być suche i świeże, abyś mógł rano nałożyć makijaż. Pędzle należy czyścić dwa do czterech razy w miesiącu, w zależności od tego, jak często ich używasz.

Czyszczenie pędzli do makijażu może wydawać się przykrym obowiązkiem, ale gdy zaczniesz to robić regularnie, możesz zauważyć, że podrażnienia skóry, zatykanie porów i trądzik występują rzadziej. Czyste pędzle do makijażu są częścią zdrowego środowiska domowego i rutynowej pielęgnacji skóry i warto poświęcić czas, aby to osiągnąć. Świeże pędzle to także lepsze wykonanie makijażu i większa trwałość pędzli.

Nasz pełny samouczek dotyczący czyszczenia jest dostępny tutaj.

Przypnij do swojej tablicy na Pintereście:

The Importance of Cleaning Your Make Up Brushes
Powrót do blogu