Różne typy pędzli do makijażu

types of makeup brushes and their uses

Spis treści

Dobra kolekcja pędzli to pozycja obowiązkowa dla każdej miłośniczki makijażu. Pędzle nie tylko sprawiają, że nakładanie makijażu jest szybkie i łatwe, ale także pomagają w płynnym i równomiernym rozprowadzaniu produktu, tworząc bardziej nieskazitelne wykończenie. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z makijażem, dobry zestaw pędzli znacznie ułatwi ten proces. Istnieje kilka różnych rodzajów pędzli, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, których używać w codziennym makijażu, aby uniknąć użycia niewłaściwego pędzla. Oto wybór niezbędnych pędzli i ich zastosowań, które możesz dodać do swojej kolekcji, przygotowanej przez profesjonalnych artystów makijażu gwiazd.

Różne typy pędzli do makijażu:

Pędzel do podkładu

rodzaje pędzli do makijażu

Twój makijaż powinien zaczynać się od równej bazy podkładu. Prawidłowe nałożenie podkładu w płynie bez odpowiedniego pędzla kabuki może być trudne. Mamy dwa różne typy pędzli do podkładu , z których jeden działa jak pędzel, a drugi ma płaską końcówkę. Obydwa są bardzo przydatne do uzyskania nieskazitelnego wykończenia podkładu, jednak my wolimy płaskie pędzle z gęsto upakowanym włosiem.

Dobry płaski pędzel do podkładu będzie miał proste, elastyczne, ale mocne włosie, którego można użyć do nałożenia podkładu na twarz. Podczas korzystania z tego płaskiego pędzla istotne jest, aby wmasować produkt w skórę, aby uniknąć ostrych linii i smug. Nakładanie podkładu zacznij od nałożenia produktu na czoło, policzki, nos i brodę, a następnie za pomocą pędzla rozetrzyj go na całej twarzy. Pędzle do podkładu są dostępne w różnych długościach, ale to, który wybierzesz, będzie zależeć całkowicie od osobistych preferencji. Niektóre z nich mają krótką rączkę i nazywane są pędzlami kabuki, my jednak wolimy długie rączki, aby zapewnić lepszą kontrolę. Bardzo ważne jest regularne mycie pędzli do podkładu, aby skóra była czysta i zdrowa. Kiedy myjesz pędzle, użyj palców, aby zmienić ich kształt w miarę suszenia.

Szczotka do nakładania

Szczotka do nakładania

Ten typ pędzli do tepowania tworzy nieskazitelną, aerografowaną bazę o wysokiej rozdzielczości. Można nim nakładać podkład, róż, bronzer, puder i rozświetlacze. Jest również bardzo skuteczny przy aplikacji produktów płynnych i kremowych. Na górze pędzla znajdują się podwójne włosie, które umożliwia lekką, delikatną aplikację, która wygląda bardzo naturalnie. Te końcówki pędzli są bardzo lekkie i puszyste.

Aby użyć, nałóż produkt na szczyt włosia, a następnie wmasuj go w skórę okrężnymi ruchami, uważając, aby naprawdę wygładzić wszelkie ostre linie i zapewnić równomierne krycie. Możesz także zastosować ruch punktowy, przesuwając pędzel w górę i w dół, aby nałożyć produkt na twarz. Dodatkowo upewnij się, że podkład wokół linii szczęki i szyi jest równomiernie wypolerowany, aby uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd. Możesz nakładać wiele warstw, aż osiągniesz pożądany poziom krycia. Podobnie jak w przypadku pędzla do podkładu, ważne jest regularne mycie pędzli do tepowania, aby zapobiec gromadzeniu się bakterii.

Pędzel do korektora

rodzaje pędzli do makijażu

Po nałożeniu podkładu możesz użyć korektora, aby zakryć wszelkie niedoskonałości i rozjaśnić matowe miejsca na twarzy. Aby uzyskać najbardziej precyzyjną aplikację korektora, użyj małego, płaskiego pędzla do korektora. Pędzel do korektora w zasadzie wygląda jak bardzo mała wersja pędzli do podkładu. Ma kształt pędzla, ale jest nieco gęstszy. Jeśli używasz pędzli do korektora, nałóż niewielką ilość produktu na wybrane miejsce, a następnie delikatnie wklep w skórę, aż zmiesza się z podkładem. Rób to, używając niewielkich ilości, aż pokryjesz pożądane niedoskonałości, niezależnie od tego, czy jest to trądzik, ciemne plamy, cienie pod oczami czy coś innego.

Pędzel do pudru

rodzaje pędzli do makijażu

Po nałożeniu bazy możesz zdecydować się na utrwalenie wszystkiego warstwą sypkiego podkładu w proszku. Puder ten sprawi, że makijaż utrzyma się na swoim miejscu przez cały dzień i zapewni jeszcze bardziej nieskazitelny wygląd. Jeden z wielu rodzajów pędzli, pędzel do pudru jest bardzo duży i puszysty, a jego wypukły kształt pozwala równomiernie rozprowadzić produkt na twarzy. Używając pędzla do pudru, można nakładać produkt bardzo delikatnie, gdyż pędzle do pudru zostały zaprojektowane tak, aby równomiernie rozprowadzić produkt. Tak naprawdę, przed nałożeniem produktu na twarz należy strząsnąć nadmiar produktu z pędzla.

Pędzel do różu

rodzaje pędzli do makijażu

Jeśli używasz różu w proszku, absolutnie kluczowe jest użycie pędzla, aby uzyskać wspaniały, naturalny wygląd podczas jego aplikacji. Jeśli do nakładania tego typu produktu nie użyjesz odpowiedniego pędzla, efekt może wyglądać bardzo ciastowato i nienaturalnie. Dobry pędzel do różu ma taki sam puszysty kształt jak pędzel do pudru, ale jest mniejszy, aby zmieścił się na policzkach. Niektóre pędzle do różu są ustawione pod niewielkim kątem, aby umożliwić bardziej precyzyjną aplikację różu. Jeśli używasz różu w proszku, zacznij od jabłek policzków i delikatnie przesuń pędzel w stronę skroni, koncentrując większość produktu na jabłkach. Jeśli używasz różu w kremie, możesz zdecydować się na ruch punktowy, aby uzyskać najbardziej naturalny efekt. Podczas nakładania różu zawsze najlepiej zacząć od małej ilości, stopniowo go budując i mieszając, aby uzyskać najbardziej naturalny wygląd.

Pędzel do konturowania

rodzaje pędzli do makijażu

Konturowanie to świetny sposób na nadanie twarzy naturalnie wyrzeźbionego wyglądu, ale do tego potrzebne są świetne pędzle ustawione pod kątem. Istnieje wiele różnych rodzajów pędzli do makijażu, których można używać do konturowania, ale najlepiej byłoby kupić pędzel specjalnie przeznaczony do tego zadania, zamiast używać pędzla do różu lub pędzla do podkładu. Wygięty pędzel do konturowania jest mniej więcej wielkości pędzla do różu, ale ma bardzo gęste, ustawione pod kątem włosie, które umożliwi precyzyjną aplikację konturu. Te pędzle do konturowania można stosować zarówno z produktami do konturowania w proszku, jak i w kremie. Aby użyć, nałóż kontur w zagłębieniach policzków, a następnie za pomocą ruchu punktowego wmasuj go w skórę. Gdy produkt zacznie się mieszać, przejdź do ruchu okrężnego, uważając, aby utrzymać produkt w odpowiednim miejscu. Możesz zastosować tę technikę na dowolnej części twarzy, którą chcesz konturować. Wiele osób decyduje się na konturowanie skroni, boków nosa lub linii szczęki, aby uzyskać elegancki wygląd.

Pędzel do bronzera

rodzaje pędzli do makijażu

Bronzer to jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie muśniętego słońcem, świetlistego wyglądu – bez konieczności spędzania czasu na słońcu, które może być szkodliwe dla skóry. Wygięty pędzel do bronzera kształtem przypomina pędzel do pudru lub skośny pędzel do różu. Jest jednak bardzo szeroki i jeszcze bardziej puszysty niż którykolwiek z nich. Dzieje się tak dlatego, że bronzer, aby wyglądał naturalnie, musi być bardzo równomiernie rozprowadzony na skórze. Jeśli nałożysz za dużo bronzera lub nie zostanie on równomiernie rozprowadzony, efekt może wyglądać bardzo surowo, zwłaszcza jeśli masz naturalnie jasną karnację. Aby skutecznie nałożyć bronzer, zanurz pędzel w niewielkiej ilości produktu, a następnie nałóż go na skronie, wgłębienia policzków i linię szczęki, wykonując duży, zamaszysty ruch, tworząc kształt „3”. Pamiętaj, aby go naprawdę wypolerować, aby nie pozostały żadne ostre linie. Po wymieszaniu, weź wszystko, co zostało na pędzlu i bardzo delikatnie przeciągnij nim po czole i nosie. Technika ta pozwala uzyskać naturalny wygląd, ponieważ nakłada bronzer na te punkty twarzy, w które naturalnie pada słońce.

Zaznacz pędzel

rodzaje pędzli do makijażu

Pędzle do rozświetlacza wyglądają zupełnie inaczej niż większość innych rodzajów pędzli do makijażu. Mają kształt wachlarza i bardzo cienkie syntetyczne włosie. Ten kształt pędzla wachlarzowego umożliwia równomierne nałożenie rozświetlającego produktu na szczyty kości policzkowych – bez efektu kuli dyskotekowej. Rozświetlacz jest obecnie bardzo modny, więc jest to świetny pędzel, który warto dodać do swojej kolekcji. Aby użyć, delikatnie nabierz niewielką ilość produktu za pomocą puszystego pędzelka i przesuwaj go tam i z powrotem po szczytach kości policzkowych, przesuwając się na boki. Możesz także nałożyć rozświetlacz na czubek nosa i łuk kupidyna, aby uzyskać wyjątkowo świetlisty wygląd.

Pędzel do cieni do powiek

rodzaje pędzli do makijażu

Aby stworzyć skomplikowany wygląd cieni do powiek, będziesz potrzebować kilku różnych typów pędzli do makijażu zaprojektowanych specjalnie do cieni do powiek. Pędzle te są znacznie mniejsze i gęstsze niż pędzle do twarzy wspomniane wcześniej w tym artykule. Zostały zaprojektowane z myślą o bardzo precyzyjnej aplikacji cienia do powiek, dzięki czemu masz pełną kontrolę.

Pierwszym z tych pędzli do cieni do powiek jest płaski pędzel do cieni do powiek. Służy do nakładania cienia do powiek na górną część powiek, jak sama nazwa wskazuje. Pędzel ten jest bardzo zwarty i kształtem przypomina pędzel do podkładu, ale jego włosie jest znacznie gęstsze. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, rozprowadź cień pędzlem na powiekach, w razie potrzeby nakładając kilka warstw.

Pędzel do zagnieceń cieni do powiek

rodzaje pędzli do makijażu

Pędzel ten służy do nakładania cieni do powiek w załamaniach powiek. Jest bardzo gęsty i ma skośną lub spiczastą kompozycję, co zapewnia możliwie najprecyzyjniejsze zastosowanie. Bardzo ważne jest, aby nakładać kolor w załamaniach z jak największą kontrolą, aby uzyskać pożądany wygląd, szczególnie jeśli Twoim celem jest smokey eye lub inny skomplikowany styl. Zacznij od nałożenia niewielkiej ilości pożądanego koloru w załamaniach powiek, skupiając się bardziej na zewnętrznej stronie oka. Rozprowadź kolor w tę i z powrotem, aby utworzyć wyraźną linię, a następnie powoli zacznij mieszać kolor z kolorem powieki. Jeśli wolisz bardziej spiczastą opcję, możesz zamiast tego wybrać nasz syntetyczny pędzel do ołówka lub pędzel stożkowy.

Pędzel do blendowania cieni

Pędzel do blendowania cieni

Jest to najbardziej wszechstronny ze wszystkich pędzli do cieni do powiek. Pędzla do blendowania cieni do powiek można używać na wiele różnych sposobów, aby uzyskać nieskazitelny wygląd oczu. Zazwyczaj będziesz chciał użyć pędzla do blendowania po użyciu pędzli do nakładania powieki i konturowania w celu wstępnego nałożenia cienia do powiek. Zacznij od najechania na powiekę i zagniecenia kolorów, aby je zmieszać, a także rozetrzeć kolor zagnieceń, aby usunąć wszelkie ostre linie. Ważne jest, aby kontynuować mieszanie nawet wtedy, gdy uznasz, że powinieneś przerwać, ponieważ podczas pracy w tak szczegółowym obszarze łatwo jest przeoczyć ostre linie. Możesz także użyć pędzla do blendowania , aby nałożyć rozświetlający odcień na łuk brwiowy, aby uzyskać odrobinę dodatkowego blasku. Ponieważ za pomocą tego pędzla będziesz prawdopodobnie używać różnych odcieni cieni do powiek, pomocne będzie jego częste mycie, aby zachować integralność kolorów.

Pędzel do eyelinera

Pędzel do eyelinera

Spośród wszystkich rodzajów pędzli do makijażu, jednym z najważniejszych są dobre, ostre pędzle do eyelinera. Aby uzyskać ultraprecyzyjny kształt linii rzęs w kształcie kociego oka, będziesz potrzebować prostego lub wygiętego pędzelka do eyelinera. Chociaż dobry efekt smokey eye można uzyskać za pomocą ołówkowej kredki, trudno jest uzyskać wyraźny, wyrazisty kształt skrzydełka bez użycia ustawionego pod kątem pędzla do eyelinera. Pędzel do eyelinera dobrze współpracuje z kredkami żelowymi lub płynnymi. Jest bardzo, bardzo mały, z linią krótkich, gęstych włosków i jest lekko zakrzywiony, aby uzyskać najostrzejsze skrzydło. Aby użyć, zacznij od zanurzenia pędzla w kredce po nałożeniu cienia do powiek. Możesz z grubsza nakreślić, gdzie pójdą skrzydła, za pomocą jasnej kredki do oczu. Skrzydło powinno podążać za krzywizną oka, a nie wystawać na wprost.

Następnie, zachowując maksymalną kontrolę, nałóż eyeliner w kształcie skrzydła. Następnie wypełnij eyeliner na górze oka, łącząc go ze skrzydłem. Jeśli chcesz uzyskać bardzo intensywny wygląd oczu, możesz także nałożyć eyeliner na dolne rzęsy za pomocą pędzelka. Warto za pomocą pędzla połączyć dolny liner z górnym skrzydłem, dzięki temu całość będzie wyglądać bardziej spójnie. Jest to jeden z najtrudniejszych w użyciu rodzajów pędzli do makijażu, więc nie przejmuj się, jeśli nie uda Ci się od razu uzyskać skrzydlatego wyglądu – może to po prostu wymagać trochę więcej praktyki.

Pędzel/szczoteczka do tuszu do rzęs

Szczoteczka do brwi Spoolie Mascara

Wiele marek tuszy do rzęs ma w zestawie szczoteczkę typu spoolie, ale warto mieć ją pod ręką, na wszelki wypadek. Dobra szczoteczka do tuszu do rzęs ma kształt szpulki, z małymi włoskami wystającymi ze szczoteczki we wszystkich kierunkach. Syntetyczne włosie zostało zaprojektowane tak, aby wpasować się pomiędzy rzęsy, działając niemal jak szczotka do włosów, która popycha je we właściwym kierunku i nakłada produkt. Włosie powinno być twarde, ułatwi to aplikację tuszu do rzęs. Tych szczoteczek można również używać do nakładania żelu do brwi lub po prostu do szczotkowania włosków brwiowych w tym samym kierunku i ich układania. Są również zazwyczaj mniej trwałe niż inne pędzle do makijażu, dlatego warto je kupować w paczkach lub często wymieniać.

Inne ważne pędzle do makijażu oczu to:

Angled Brow Brush – pędzel do brwi, podkreślający kość brwiową z płaskim włosiem o ukośnym kształcie

Pędzel do ust

Pędzel do ust

Pędzle do ust mogą znacznie ułatwić nakładanie szminki. Ten mały pędzelek pomoże Ci uzyskać wyraźną, wyrazistą linię, której pozazdroszczą Ci inne kobiety. Pędzel do ust jest bardzo mały i cienki, z warstwą gładkiego włosia, które działa jak pędzel. Aby go użyć, zacznij od nałożenia konturówki do ust w kolorze podobnym do szminki. Ułatwia to uzyskanie czystej linii za pomocą produktu do ust. Następnie po prostu użyj pędzla do ust, aby pomalować usta. Być może będziesz musiał kilka razy przesunąć pędzelkiem po ustach, aby uzyskać pożądaną pigmentację. Tego pędzla można również użyć do złagodzenia ostrych linii ust, a nawet zmieszania dwóch kolorów warg, aby uzyskać efekt ombre.

Zestawy pędzli do makijażu lub zestawy

Ponieważ istnieje wiele różnych rodzajów pędzli, które możesz chcieć dodać do swojej kolekcji makijażu, często warto kupić je w zestawie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych zestawów pędzli do makijażu, począwszy od pędzli do twarzy, przez pędzle do oczu, aż po pełne luksusowe zestawy, które mogą zawierać pędzel do ust. Kupując zestaw pędzli do makijażu, często możesz uzyskać lepszą ofertę niż kupowanie każdego z nich osobno.

Zestaw 28 pędzli do makijażu twarzy i oczu Ultimate z etui

Znalezienie wysokiej jakości zestawu pędzli do makijażu może być trudne, dlatego warto poświęcić czas i rozejrzeć się podczas tworzenia zestawu. Kupując pędzle, należy zwrócić uwagę na kilka różnych czynników. Po pierwsze, jakość pędzla. Powinny być wykonane z trwałego włosia, które wytrzyma wiele prań i poradzi sobie z wieloma rodzajami makijażu. Trzonek powinien być także dość wytrzymały – nie powinien łatwo oddzielać się od włosia. Trwałość jest szczególnie ważna, jeśli lubisz podróżować ze swoimi pędzlami. Wiele pędzli zaprojektowano specjalnie do podróży, a ich mniejsze rączki mieszczą się w kosmetyczce.

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, przyglądając się różnym typom pędzli do makijażu, jest sposób i miejsce ich produkcji. Przy tak wielu różnych możliwościach wyboru na rynku ważne jest, aby wybierać produkty wykonane w sposób etyczny. Oznacza to wybieranie pędzli wykonanych z wysokiej jakości materiałów syntetycznych zamiast sierści zwierzęcej i unikanie firm testujących na zwierzętach. Będziesz także chciał wybrać zestaw pędzli, który został wykonany przy użyciu etycznej pracy. Firmy stosujące etyczne praktyki dbają o swoich pracowników, a Ty możesz czuć się dobrze, wspierając etyczną markę.

Zestaw pędzli do oczu
Zestaw pędzli do twarzy

Wreszcie, będziesz chciał kupić pędzle do makijażu w oparciu o produkty, które posiadasz i produkty, których lubisz najczęściej używać. Na przykład, jeśli naprawdę lubisz makijaż oczu, najważniejsza będzie inwestycja w zestaw wysokiej jakości pędzli do cieni do powiek, za pomocą których możesz stworzyć wiele różnych stylizacji, natomiast jeśli lubisz makijaż twarzy, zainwestuj w jeden lub dwa wysokiej jakości pędzle bardziej skuteczne mogą być pędzle tepujące lub mieszające. Jeśli używasz ich bardzo często, możesz zainwestować w wiele wersji swoich ulubionych pędzli.

Pełny zestaw pędzli

Ta niezbędna kolekcja różnych typów pędzli do makijażu pomoże Ci z łatwością stworzyć pożądany makijaż. Używanie pędzli zamiast palców lub plastikowych aplikatorów do nakładania makijażu ma wiele zalet. Wykonanie makijażu zajmuje nie tylko mniej czasu, ale jest też zazwyczaj bardziej higieniczne, ponieważ pędzle są łatwiejsze do czyszczenia niż aplikatory. Ważne jest, aby regularnie myć pędzle – nie tylko utrzyma to je w jak najlepszym stanie, ale także zapobiegnie gromadzeniu się bakterii na szczotce. Do mycia pędzli użyj delikatnego środka czyszczącego lub szamponu dla dzieci, aby wypłukać makijaż z włosia. Wprowadź środek czyszczący we włosie palcami, a następnie obracaj pędzel w misce lub na grzbiecie dłoni, aby usunąć makijaż. Spłucz i powtórz tyle razy, ile potrzeba. Po umyciu pędzli połóż je na papierowym ręczniku i przy pomocy palców nadaj im pierwotny kształt.

Kolejną zaletą używania pędzli do makijażu jest to, że zapewniają bardziej precyzyjne i nieskazitelne wykończenie twarzy, dlatego są tak uwielbiane przez entuzjastów makijażu. Pędzle do makijażu umożliwiają bardzo precyzyjną aplikację, dzięki czemu makijaż wygląda bardziej naturalnie. Pędzle ułatwiają także rozcieranie ostrych linii na twarzy, ponieważ zapewniają większą kontrolę niż przy użyciu zwykłego aplikatora. Dzięki dobremu pędzlowi do makijażu możesz z łatwością odtworzyć ulubione trendy z Instagrama, niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem w dziedzinie makijażu, czy nowicjuszką w dziedzinie urody.

Gąbka do blendowania makijażu

Na pewno słyszałaś także o gąbce do makijażu. To narzędzie kosmetyczne jest również niesamowitym aplikatorem do płynnego podkładu.

Kropla gąbki do blendowania Finesse

(zdjęcie na Instagramie @agabil1)

Obrazy dla Pinteresta:

Different Types of Makeup Brushes
Different Types of Makeup Brushes

Szukasz nowych pędzli do makijażu ?

Szukasz kolejnego idealnego pędzla lub po prostu masz ochotę przejrzeć naszą kolekcję? Zobacz naszą kolekcję pędzli

Powrót do blogu